Tugisüsteem

INSPIRATSIOONISEMINARID

Soov on tegeleda noormeeste vaimse tugevdamisega positiivsete eeskujude kaasabil. Vaimsuse tugevdamine on oluline selleks, et tulevikus kasvaksid neist teadlikemaid valikuid tegevad tasakaalukad ning ennast positiivselt teostavad mehed.

Eeskujudeks on inimesed, kes on kunagi tõsiselt tegelenud kas käsipalli või siis spordiga üldisemalt. Usume, et sellised eeskujud võimaldavad noormeestel ennast nendega kõige paremini seostada ja ehk aitab see neil ka näha mitmeid alternatiivseid kujunemislugusid ning seetõttu teha ise endale sobivamaid otsuseid.

PÕHIMÕTTED:

  • Eesmärgi olemasolu tähtsus ja püstitamine
  • Teadlikud valikud ja vastutuse võtmine
  • Distsipliin võidab kesised eeldused
  • Oskus näha võimalusi
  • Ambitsioon luua suuremat positiivse mõjuga väärtust

REAKT FÜSIOTERAAPIA

Oleme alustanud koostööd Reakt Füsioteraapia kliinikuga, kus kõigil TKA kasvandikel on võimalus käia soodushinnaga füsioterapeudi vastuvõtul Reakt Füsioteraapias.

     Reakt Füsioteraapia

Reakt Füsioteraapia kliinik Tallinna kesklinnas on võtnud omale eesmärgiks lahendada iga patsiendi tervisemured. Läheneme iga kliendi kaebustele individuaalselt kuid jälgime raviplaanis spetsiaalselt väljatöötatud meetodit.

Loome raviplaani aluse – meie füsioterapeut küsib spetsiifilisi küsimusi, mis aitavad terviseprobleemi tekkepõhjuseid paremini mõista. Biomehaanilise analüüsi käigus jälgitakse liikumismustreid, rühti ja lihaste tugevust, et mõista keha kompensatoorseid mustreid ning probleemi allikat. Reaktiveerimise käigus kasutame erinevate manuaalsete võtete kombinatsioone, et tekitada teie kehas vajalikke muutusi.

Lõpetuseks koostame tegevuskava, millega läheneme eelnevalt tabatud probleemidele. Anname põhjalikud selgitused ning püstitame eesmärgi ja lahingplaani keha reaktiveerimiseks.

Kuidas meid leida?

Sissepääs Reakt Füsioteraapia kliinikusse paikneb Ahtri tänava parklapoolsel küljel. Narva maantee poolt pääseb kliinikule ligi Park Inn hotelli kõrvalt või tulles läbi Foorumi keskuse.

Parkimine

Hoone ees asuvas parkimisalas (sisenemine Ahtri tänavalt) on iga alustatud 30 min 1.20€. Nautica parklas (endine Norde Centrum) on 1 tund parkimine tasuta, iga järgnev 30 min 1.00€.

JERVA PERFORMANCE

“Jerva Performance eestvedaja on Raul Jerva, kes on diplomeeritud füüsilise ettevalmistuse treener sporditeaduse kraadiga Loughborough ülikoolist, mis on spordiga seotud aladel maailmas esikohal.
Jerva Performance pakub personaalseid treeninguid nii tipp- kui ka tervisesportlastele privaatses ja kvaliteetse varustusega jõusaalis.

Esmakohtumisel hinnatakse sportlase üldist füüsilist vormi ja liikumisvõimekust ning määratakse ära individuaalsed eesmärgid, millest lähtuvalt koostatakse vajadustele vastav tegevusplaan.

Toitumist ning taastumist puudutavatel teemadel pakutakse lisatuge, et treeningprotsess oleks efektiivsem ja tulemused ulatuslikumad.

Kui soovid lihtsalt üldisemat nõu füüsilist ettevalmistust puudutavatel teemadel, siis kirjuta julgelt meiliaadressile. Vastatakse esimesel võimalusel.”

Randvere tee 55, Tallinn

€40/treening tund

5620 4251

raul@jervaperformance.com

VAIMNE KONSULTATSIOON

Tallinna Käsipalliakadeemia teeb koostööd sportlaste vaimse tervisega tegeleva treeneri Bert Klemmeriga. Bert on endine jalgpalli noortekoondislane kes omandab sporditervise teaduse doktorikraadi mainekas Loughborough’ ülikoolis. 

Klemmer Consultancy pakub sportlastele võimalust arendada enda vaimseid võimeid, et näha enda ümber tervikpilti ja seeläbi võtta vastu paremaid otsuseid enda elus. Erinevad teemad, mida käsitletakse – identiteet, motivatsioon, eesmärgid ja pühendumine, suhtlemisoskus, suhtumine, vaimne tervis, emotsioonide haldamine, keskendumine, aja planeerimine jpm.

Konsultatsioonid toimuvad videokõnedena Zoomi kaudu, üks sessioon kestab tavaliselt tund aega. Sessiooni jooksul lähtutakse individuaalselt sellest, millised mured või probleemid sportlasel parasjagu on. Jagame teadmisi, aga samal ajal oleme ka neutraalseks isikuks – kuulame neid, arutame asju, mida mängijad võib-olla ei julge treenerite või klubi inimestega arutada. Näiteks kui mõni mängija ei julge platsil palli küsida – nad saavad selle minuga läbi arutada ja siis koostame strateegiaid, mida nad saaksid teha, et sellest üle saada. See on spordipsühholoogia, mis on segatud mentorluse ja mind coaching’uga. Kõik on konfidentsiaalne.

https://klemmerconsultancy.com/

MORS KÄSIPALLIAKADEEMIA

    Mors-Thy Håndbold

Tallinna Käsipalliakadeemia teeb koostööd Taanis asuva Morsi Käsipalliakadeemiaga, tänu millele avaneb kõigil TKA kasvandikel, kel tahtmist käsipalli mängimisega tõsisemalt tegeleda, minna Morsi akadeemiasse treenima. 

Lisaks on TKA treeneritel võimalus käia Morsi akadeemias ennast täiendamas ja õppimas. Morsi Käsipalliakadeemia on Taani üks hinnatumaid käsipalliakadeemiaid, kust on näiteks välja sirgunud maailma tippklubides nagu PSG ja THW Kiel mänginud vennad Rene Toft Hansen ja Henrik Toft Hansen. Samuti on nad mõlemad võitnud ülieduka Taani meestekoondisega EM-i, MM-i ja tulnud ka OM-i võitjateks.

JOOGATUNNID NOORTELE SPORTLASTELE

Joogatundide eesmärk on aidata arendada noortes nii füüsilist kui vaimset vastupidavust.

Tänaseks on mitmed teaduslikud uuringud tõestanud jooga füüsiliste harjutuste kasulikkust ja joogapraktika kuulub paljude tippsportlaste ning  meeskondade treeningkavadesse. Üha enam on jõudnud joogatunnid ka koolidesse, et pakkuda lastele ja noortele tuge pidevas infotulvas toime tulemiseks.

Joogatundide ülesehitus:
Kõik joogatunnid on kohandatud vastavalt noorte võimetele ja vajadustele ning koosnevad neljast harjutuste grupist.


1. Füüsilised joogaharjutused
Joogaharjutused ehk asanad tugevdavad ja venitavad lihaseid, masseerivad kudesid, näärmeid, organeid ning liigeseid. Parandavad verevarustust keha erinevates piirkondades
soodustades mürkainete väljutamist.  Lisaks aitavad harjutused arendada tasakaalu,  keha vastupidavust ja paindlikkust, mis on olulised vigastuste ennetamisel.


2. Hingamisharjutused
Hingamisharjutuste praktiseerimine on hea moodus hoida korras oma respiratoorne
süsteem, et tugevdada immuunsüsteemi ja vastupanuvõimet viirustele. Lisaks on teada, et läbi hingamismustri muutmise on võimalik parandada ka emotsionaalset seisundit, tulla toime ärevuse ja pingetega. Tunnis õpitakse erinevaid hingamistehnikaid nii rahunemiseks kui ka ärksuse esile toomiseks.


3. Tähelepanu püsivuse harjutamine e meditatsioon
Juhendatud meditatsioonidega treenitakse tähelepanu ja korrastatakse mõtlemisprotsesse, paraneb keskendumisvõime ja üldine sportlik sooritus.


4. Sügav joogalik lõdvestus
Läbi keha erinevate piirkondade pingestamiste ja lõdvestamiste arendatakse kehatunnetust ja treenitakse tähelepanu. Hea kehatunnetus aitab sportlastel juhtida ja optimeerida oma liigutusi. Lisaks aitab lõdvestusoskus kiiremini taastuda ja spordist veel rohkem rõõmu tunda.


Programmi koostaja ja tundide juhendaja on Jaanika Peeba.

Jaanika Peeba on hatha jooga õpetaja, eripedagoog ja koolitaja. Ta on juhendanud nii täiskasvanute kui laste rühma-  ja individuaaltunde alates 2015 aastast. Olles ise pikaaegne joogaharjutuste praktiseerija, on ta läbinud erinevaid täiendkoolitusi ning osalenud mitmetele õppereisidel Indias. 

Spordimassaaž

Spordimassaaž on klassikalisest massaažist tugevam ja mõeldud eelkõige sporti harrastavale inimesele eesmärgiga parandada lihaskonna verevarustust, sidekoe elastsust, ennetada vigastusi ja aidata parandada juba tekkinud vigastusi.

Massaaži viib läbi meie klubi treener Heldur Sepp kes on õppinud Eesti Massaaži ja Teraapia koolis, ning aidanud massöörina erinevate alade sportlasi mitmeid aastaid.

Hinnakiri:
TKA klubiliikmetele 20€ – 60 minutit
Mitte TKA liikmetele 30€ – 60 minutit

NB! Massaaži aeg leppida eelnevalt kokku Heldur Sepaga, kontakt tel. 515 6736, heldur@tka.ee